Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız estetik ve güzellik uygulamalarından bir diğeri ise mezoterapi uygulamalarıdır. Mezoterapi uygulamaları cilt mezoterapi uygulaması ve saç mezoterapi uygulaması olarak ikiye ayrılmaktadır.

Saç mezoterapi uygulaması, saç dökülmesi sorunu yaşayanlar veya cansız olan saçları güçlendirmek amacıyla yapılan tedavi şeklidir. Bu tedavideki esas amaç var olan saçları güçlendirerek dökülmeye karşı önlem almak veya dökülen saçların durmasını sağlamaktır.

Saç mezoterapi uygulamasında dikkat edilmesi gereken konu, saç mezoterapisinin yeniden saç çıkarmamasıdır. Bu tedavi saç dökülmesini engeller ancak yeni saç çıkartamaz. Yeni saç

çıkarılabilmesi için saç ekimi uygulaması yapılmalıdır. Saç ekimi sonrasında çıkacak olan saçları güçlendirmek için saç mezoterapisi sıklıkla yapılan tedavidir.

Mezoterapi maddesinin özünde yoğun c vitamini mevcuttur. Saçlara ihtiyacı olan C vitamini desteğini sağlar ve daha canlı, daha parlak ve daha gür görünmesini sağlamaktadır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi, saçlı deriye küçük enjeksiyonlar yardımı ile mezoterapi maddelerinin enjekte edilmesidir. Seans olarak uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Saç mezoterapisi seansları, saç dökülme durumuna ve ilk seans sonucunun saçlar için vereceği tepkiye göre belirlenmektedir. Genellikle 3 seans veya 6 seans olarak uygulanmaktadır. Seanslar arası 3 haftalık periyotlar halindedir.

Saç Mezoterapi Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uygulama, tüm saçlı deriye yapıldığından süre olarak 15 – 20 dakikayı bulmaktadır.

Saç Mezoterapisi Etkisi Ne Zaman Görülür?

Saç mezoterapisi etkisini, uygulamadan 2 – 3 hafta sonra göstermektedir.

Saç Mezoterapisi Ağrılı Mıdır?

İşlem öncesi anestezik kremler sürülmektedir. Enjeksiyon giriş yerleri hissedilmemektedir. Ancak, mezoterapinin özünde bulunan C vitamini, işlem esnasında hafif yanma hissiyatına sebep olmaktadır.

Saç Mezoterapisi Kimlere Yapılabilir?

Bu uygulama, saç dökülme sorunu yaşayan, cansız saçlara sahip olan ve işlem için herhangi engel bir hastalığı veya kullandığı ilacı olmayan herkese yapılabilir. Her yaş grubuna ve cinsiyet ayrımı yapılmadan hem kadınlarda hem erkeklerde uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi Sonrası Günlük Hayata Dönüş Ne Zaman Yapılabilir?

Saç mezoterapi uygulaması ameliyathane ortamı gerektirmediği için yatış gerektiren bir süreç değildir. İşlem sonrası günlük ve sosyal hayata hemen dönüş yapılabilir.

Saç Mezoterapisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Bu uygulamanın herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur.

İşlem Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç mezoterapi uygulaması öncesinde, kan sulandırıcı ilaç (aspirin, coraspin vb.) veya kan sulandırma etkisi olan (alkol) herhangi bir şey tüketilmemelidir.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç mezoterapi uygulaması sonrası 24 saat boyunca su değmemesini önermemekteyiz. Ekstra dikkat edilmesi gereken özel bir durum mevcut değildir.