Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalça Estetiği

Kalça ve popo estetiği; estetik kaygıları gidermek için yapılan popo büyütme, popo küçültme, kalça dikleştirme gibi estetik cerrahi operasyonlardan oluşmaktadır.

 

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo dikleştirme ameliyatı 3 yöntem ile yapılır. Bunlar; liposuction, yağ ilavesi ve silikon protez yerleştirilmesidir. Bu yöntemlerden bazen bir tanesi, bazen de ikisi ya da hepsi operasyona dahil edilir. Yöntemlerin belirlenerek popo dikleştirme ameliyatının gerçekleştirilmesi için mutlaka doktor kontrolü gereklidir.Eğer popo şeklindeki sarkma ya da aşağıda olan görüntü, popoda bulunan fazla yağ ile ilgili ise poponun alt kısmından liposuction yapılır ve alt kısım revize edilerek dikleştirme sağlanır. Popo şekli hem aşağıda hem de şekilce liposuction ya da yağ enejksiyonu ile düzeltilemeyecekse, silikon protez yerleştirlmesi gerekebilir. Bazen de popo şekli düzgündür fakat dikleştirilmesi için gerekli yağ dokusuna sahip değildir. Bu durumlarda yağ dokuları dik bir görüntü elde edilebilecek noktalara enjekte edilir. Bu ameliyatta önemli olan popo şeklinin nasıl dik gösterileceğidir. Bu nedenle dik görüntünün nasıl elde edileceği, hangi yöntemin kullanılacağı, hangi noktalara yağ enjeksiyonu yapılması gerektiği ne şekilde ve boyutta silikon protez yerleştirileceği önemlidir.

 

Popo Küçültme Ameliyatı

Popo küçültme ameliyatı, vücut ölçülerine oranla daha büyük kalçalara sahip olan, bu nedenle kendini rahat hissetmeyen daha doğal ve estetik kalçalara sahip olmak isteyen hastalarda yapılır. Kalça küçültme ameliyatı, liposuction ile yapılır. Liposuction ile popodaki fazla yağ alınır. Bu yağ miktarı popoda ne kadar bir küçültme sağlanmak isteniyorsa o görüntüye uygun miktarda alınır. Fazlalığı alınan kalçalardan fazla deri de uygun şekilde kesilir ve alınır. Bu şekilde popo küçültme ameliyatı gerçekleştirilmiş olur.

 

Popo Büyütme Ameliyatı

Kalça büyütme ameliyatı, yağ enjeksiyonu ya da silikon protez yerleştirilmesi gibi yöntemler kullanılarak yapılır. Öncelikle hasta muayene edilir ve uygun olacak popo boyutu tasarlanır. Bu aşamada hastanın da talebi önemlidir. Hastanın doğal ya da dikkat çekici bir kalça isteyip istememesine göre boyut belirlenir. Bu belirlemeye göre uygun boyutta silikon yerleştirilir ve gerekli ise yağ enjeksiyonu ile de desteklenir. Bu şekilde popo büyütme ameliyatı gerçekleştirilmiş olur.

 

Popo Estetiği İle Elde Edilen Görüntü Kalıcı Mıdır?

Bu sorunun cevabı her operasyon ve kullanılan yöntemler için farklıdır. Silikon yerleştirilen estetik ameliyatların sonucu kalıcıdır. Fakat yağ enjeksiyonu yapılan ve sadece bu yöntemin kullanıldığı operasyonlar, yağ dokularının karakterine göre ilk estetik halinden bir derece ödün verebilir. Bu nedenle bu sorunun cevabı hangi operasyonu talep ettiğine göre yapılacak olan muayeneden sonra şekillenecektir.

 

Kalça Ameliyatları Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bu operasyonlardan sonra, diğer tüm kesili operasyonlardan sonra olduğu gibi pansuman ve hijyenik önlemlere dikkat etmek dikişleri zorlamamak önemlidir. Bir süre için oturma, uyuma pozisyonlarına da dikkat etmek önemlidir.

 

Kalça Ameliyatından Sonra Nasıl Bir Görüntü Oluşur?

Hastanın talebine göre ve cerrahi imkanlarca mümkün olan görüntüye göre bir sonuç elde edilir. Bu nedenle de sonuçlar genelde başarılı ve memnun edicidir. Beklenmedik bir sonuç genellikle elde edilmez.

 

Kalça Estetiği Geri Dönüşü Olan Bir Uygulama Mıdır?

Eğer silikon protez yerleştirildiyse, yerleştirilen protezler, ikinci bir operasyon ile geri çıkartılabilir. Liposuction yapılan kalçalara yeniden yağ enjeksiyonu yapılabilir, yağ enjeksiyonu yapılan kalçalara ise liposuction yapılabilir. Kısacası genel anestezi ve ameliyat için uygun olduğunuz sürece bu operasyon için geri dönüş daima vardır.