Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak Germe Ameliyatı

Bireylerde meydana gelen bacak derisinde sarkmanın en kesin tedavisi bacak germe ameliyatı olmalarıdır. Oldukça başarılı sonuçlar elde edilen bir ameliyat türüdür. Fazla kilo alıp verme, hareketsizlik ve yağlı beslenme sonucu oluşan deri sarkması bu şekilde tedavi edilebilir.

 

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat için steril, ameliyathane şartları gerekir. Uzman hekim tarafından yapılır. Bacak bölgesindeki sarkmanın giderilmesi için fazla deri çıkarılır.

Böylece bacak germe ameliyatı sonrasında toparlanma ve sıkılaşma elde edilir.

 

Bacak Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Hızlı kilo alıp verme ya da fazla miktarda kilo kaybı yaşama gibi sebepler dolayısıyla bacak derisinde sarkma ve çatlaklar gözlenebilir. Bu durum özellikle üst bacak bölgesinde belirgindir. Bacak germe ameliyatı fiyatları ise ameliyat edilecek bölgeye ve ek işlem yapılıp yapılmamasına göre değişir. Derinin sarkması, başka yöntemlerle giderilemez. Bu nedenle kişilere önerilecek en kesin yöntem cerrahi müdahale olacaktır.

 

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesi, bacak derisi sarkmış durumdadır. Hatta yer yer çatlakların olması beklenen bir durumdur. Kilo alıp verme sonrasında bu bulgu karşımıza çıkabilir. Ameliyat kararı alınmadan önce kişinin ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesi ve ameliyata uygunluğunun araştırılması önem taşır.

Ameliyattan iki hafta kadar önce, eğer içiyorsanız sigarayı bırakmış olmanız önerilir. Sigara içmek damarların daralmasına yol açar. Dolayısıyla ameliyat yerinin kanlanması bozulur ve iyileşme gecikir. Bu nedenle tüm ameliyatlarda olduğu gibi bacak germe ameliyatı öncesinde de sigarayı bırakmanız, daha hızlı iyileşebilmenizi sağlar.

 

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası

Bacaklarda oluşan sarkmanın giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu amelyat sonrası istirahat çok önemlidir. Doktorunuz tarafından önerilen süre boyunca istirahat etmeniz gerekir. Sonrasında ise ağır egzersizlerden kaçınmak en doğrusu olacaktır. İyileşme tamamlanana kadar bacak kaslarınızı zorlayacak ağır işlerden kaçınmanız, iyileşmenin daha hızlı tamamlanmasını sağlar. Bacak germe ameliyatı sonrası bacaklarınızdaki

toparlanma ve sıkılaşma sizin için oldukça şaşırtıcı ve memnun edici olacaktır.

 

Bacak Germe Ameliyatı Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Bu operasyon sonrasında dikiş yerlerinin temiz tutulması önem taşır. Aksi halde yara yeri enfeksiyonu riski mevcuttur. Belirtilen süre boyunca istirahat etmek ve ağır egzersizden kaçınmak gerekir. Yaklaşık bir hafta – 10 gün sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz. Ayrıca ilk günler ağrı hissetmeniz gayet normaldir. Bu dayanılmayacak bir ağrı değildir. Ameliyatı gerçekleştiren doktorunuzun önerisiyle ağrı kesici içebilirsiniz. Ameliyat sonrasında sigara içmemeniz, iyileşmenin daha hızlı ve sorunsuz olmasını sağlar.

 

Bacak Germe Ameliyatında Başarı Oranı Nedir?

Oldukça başarılı bir ameliyat olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bacak bölgesinde meydana gelmiş olan sarkmalar etkili bir şekilde giderilir. Başka bir yöntemle asla sağlanamayacak olan sıkılaşma bu operasyon sayesinde sağlanır.

 

Ameliyat Sonrası Bacakta Tekrar Sarkma Olur mu?

Başarılı bir ameliyatın ardından çok sıra dışı bir durum yaşanmazsa yeniden sarkma olması beklenmez. Başarılı geçen bir bacak germe ameliyatı sonrasında bacak bölgesi iyi bir şekilde toparlanmış olur.

 

İç Bacak Germe Ameliyatı Riskli mi?

Ameliyat, genel anestezi altında yapılır. Bu nedenle her anestezi altında yapılan ameliyatta mevcut olan riskler bu ameliyatta da mevcuttur. Kişinin işlem öncesi ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesi ve gerekli tahlillerin yapılması bu açıdan önemlidir. İç bacak germe ameliyatı olan kişilerde yine nadiren de olsa yara yerinin açılması, kanama, enfeksiyon gibi durumlar olabilir. Ameliyat sonrasında hekimin önerilerine harfiyen uyulmalıdır.

 

 

Bacak Germe Sonrası Ek Operasyon Gerekir mi?

Bu operasyonun ardından genellikle ek bir operasyon ihtiyacı doğmaz. İnsanlar sıkılaşmış ve fazla deriden kurtulmuş olarak yeni yaşamlarına devam ederler. Ancak nadiren de olsa, bacak germe ameliyatı sonrasında yeniden fazla miktarda kilo alıp verme nedeniyle sarkma gözlenebilir. Bu durum oldukça nadir karşımıza çıkıyor olsa da, ameliyat sonrasında kişilerin kilo alıp verme konusunda dikkatli olması gerekir.

 

İç Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

İç bacakta oluşan deri sarkması bu ameliyat ile başarılı bir şekilde giderilir. Geride kalan iz ise belli belirsiz bir izdir. Ayrıca iç bacakta yer alması nedeniyle dışarıdan fark edilme ihtimali çok düşüktür. Yani, iç bacak germe ameliyatı olan birinin, dikiş izlerinin karşıdan bakan biri tarafından fark edilmesi son derece güçtür.